ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
» Журналістика
» Видавнича справа та поліграфія
» Іноземна мова
» Історія
» Історія техніки
» Комунікації і зв'язок
» Краєзнавство та етнографія
» Короткий зміст творів
» Кулінарія
» Культура та мистецтво
» Культурологія
» Зарубіжна література
» Російська мова
» Маркетинг
» Математика
» Медицина, здоров'я
» Медичні науки
» Міжнародні відносини
» Менеджмент
» Податки, оподаткування
» Право
» Релігія і міфологія
» Соціологія
» Фізика
» Філософія
» Фінансові науки
» Хімія
» Екологія
» Етика
 
Бесплатные рефераты
DMCA.com Protection Status
 

 

 

 

 

 

     
 
Порядок подачі заяви про прийняття спадщини в Україні
     

 

Порядок подачі заяви про прийняття спадщини в УкраїніУ процесі подачі заяви про прийняття спадщини, кожен спадкоємець має розуміти такі поняття як:
Відкриття спадщини - спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Якщо смерть спадкодавця була зареєстрована на території іншої держави, нотаріусу подається відповідний документ передбачений компетентними органами іноземної держави, який буде мати юридичну силу на території України тільки в разі його легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародними договорами України.

Якщо спадкодавець помер на території України, то факт смерті буде підтверджуватися свідоцтвом про смерть, виданим органом реєстрації актів цивільного стану або безпосередньо через доступ нотаріуса до реєстру актів цивільного стану. У разі неможливості пред'явлення спадкоємцем свідоцтва про смерть спадкодавця або відсутності інформації в реєстрі, нотаріус зобов'язаний витребувати від органу державної реєстрації цивільного стану копію актового запису про смерть спадкодавця або повну виписку з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть.

Час відкриття спадщини - часом відкриття спадщини є день смерті спадкодавця або оголошення її померлою.
Термін прийняття спадщини - для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців який починається з моменту відкриття спадщини.
Місце відкриття спадщини- місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо спадкодавець мав кілька місць проживання, місцем відкриття спадщини є останнє місце реєстрації спадкодавця.


Якщо останнє місце проживання / реєстрації спадкодавця було на території іноземної держави, але в Україні знаходиться нерухоме майно, в даному випадку відповідно до Закону України «Про міжнародне приватне право», нерухоме майно оформляється за законодавством тієї країни, в якій воно знаходиться. І місцем відкриття спадщини буде місцезнаходження такого нерухомого майна.

Спадкова справа - спадкову справу відкривається нотаріусом за місцем відкриття спадщини на підставі поданої первинного заяви. Це означає, що якщо спадкоємців декілька, то спадкова справа відкривається і ведеться нотаріусом, якому було подано ПЕРШУ (зареєстрованого в книзі обліку і реєстрації спадкових справ) заяву від спадкоємця про прийняття спадщини.

Представник в спадкових справах - особа, як правило юрист/адвокат по спадкових справах, уповноважена (на підставі довіреності) представляти інтереси спадкоємця на території України. В обов'язки довіреної особи зазвичай входить збір і подача необхідних документів для прийняття спадщини довірителем.

Існує кілька способів подати заяву нотаріусу про прийняття спадщини.


Цивільний кодекс України передбачає, що спадкоємцю, який бажає прийняти спадщину, необхідно подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. В даному випадку мається на увазі, що заява заповнюється безпосередньо у нотаріуса. Для цього спадкоємцю необхідно, звернутися до нотаріуса за місцем прийняття спадщини і особисто написати заяву про прийняття спадщини. У разі, якщо у спадкоємця немає можливості приїхати і подати заяву на території України особисто, йому необхідно звернутися до нотаріуса в країні перебування, заповнити заяву про прийняття спадщини, дану заява необхідно буде легалізувати, здійснити офіційний переклад на українську мову, і направити поштою безпосередньо в нотаріальну контору/нотаріусу в за місцем відкриття спадщини.

Також спадкоємець має право скласти заяву про прийняття спадщини звернувшись в Українське консульство в країні перебування, і в подальшому відправити поштою дана заява на територію України в відповідну нотаріальну контору / нотаріусу за місцем відкриття спадщини.
Подати заяви про прийняття спадщини через представника в Україні.
Перед подачею заяви спадкоємцем, представник обирає нотаріуса за місцем відкриття спадщини (за місцем знаходження спадкового майна), це може бути як державний, так і приватний нотаріус. Готує зразки заяви, довіреності на ведення спадкової справи та інших необхідних документів, робить попередній розрахунок необхідних платежів, податків для прийняття спадщини.

Після проведення необхідних консультацій і розрахунків, спадкоємець звертається до нотаріуса в країні перебування, оформляє заяву про вступ у спадок, довіреність, дані документи легалізує (проставляє апостиль) і відправляє своєму представнику. Представник подає заяву нотаріусу і в разі необхідності, представляє інтереси спадкоємця на всіх етапах успадкування.
     
 
     
Українські реферати
 
Рефераты
Українські реферати
8.7 of 10 on the basis of 2135 Review.
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
  Українські реферати | Все права защищены.